info ads

Pupelėse yra daug baltymų, vitaminų, mikroelementų, skaidulinių medžiagų. 100 g pupelių turi tik 110- 120 kalorijų. Pupelėse mažai riebalų, daug angliavandenių ir nėra cholesterino! Pirkdami pupeles ne tik sutaupysite, bet ir už tą pačią kainą gausite daugiau baltymų negu iš bet kokio gyvulinio maisto.

Sausas pupeles, išskyrus skaldytus žirnius ir lęšius, prieš virimą mirkome- iš 2 puodukų džiovintų pupelių po mirkymo turėsime 4 puodelius.

Ilgas mirkymas. Dideliame puode ar dubenyje pupeles užpilame vandeniu, kad jis virš pupelių būtų apie 2 cm. kambario temperatūroje mirkome nuo 6 iki 12 valandų, o šaldytuve (uždengtas) – 3 paras.

Trumpas mirkymas. Puode subertas pupeles užpilame vandeniu ir verdame tik 2- 3 minutes. Po to nukeliame puodą nuo ugnies, uždengiame ir mirkome 1- 2 valandas.

Kol pupelės nesuminkštėjo jų nesūdome, nepilame pomidorų padažo, kad neliktų kietos. Sausas pupeles verdame ant mažos ugnies, nes greitai verdamos jos netenka formos ir subyra.

Jeigu mirkytas pupeles nusausinsite, o po to dar nuplausite šaltu vandeniu, virškinamajame trakte susirinks mažiau dujų, o gal ir visai pavyks jų išvengti.

pupeles
Skanios ir maistingos pupelės
info ads

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>